Ohlédnutí se za sezónou 2010

24. 11. 2010 | 0 komentářů | tisk

IMG_5206_sJe listopad, blíží se konec roku a tak přichází čas rekapitulace a ohlížení se zpět. Jak se nám tedy dařilo během tohoto roku? Sezona 2010 byla docela náročná a událo se v ní mnoho nového. Začal se létat seriál českých závodů v kategoriích F3M a Sportsmen a také jsem se opět účastnil série závodů EAC (evropský akrobatický pohár).

Celá sezóna nám začínala na konci května, kdy se uskutečnily první závody F3M v Tachově. Těchto závodů se účastnila nejen klasická sestava ostřílených pilotů, ale také tato soutěž přilákala nováčky do této kategorie. Měli jsme štěstí na počasí a tak nenastaly žádné problémy a my jsme mohli všechna kola bez větších problémů odlétat. Já jsem na těchto závodech obsadil třetí příčku. Poté nás čekaly závody na letišti CzechHeaven u Ivančic, opět v kategorii F3M.

Počasí nám tu opravdu přálo a bylo tu opravdu horko, ale jinak jsme si tyto závody užívali a nakonec z toho bylo pěkné třetí místo. Na začátku července se konaly závody na letišti v Miskovicích. Počasí nám tu opět velice přálo a tak jsme si mohli užívat krásných letních teplot a pěkné soutěže. Jak už začíná být zvykem, opět jsem obsadit třetí místo.

Po těchto závodech jsme se přesunuli do Německého Pockingu, kde se konaly závody seriálu EAC. Bohužel zde nám počasí moc nepřálo, takže už od pátku nám pršelo. V sobotu jsme dokázali odlétat pouze jedno kolo povinných sestav a to za mírného deště. Naštěstí se počasí v neděli umoudřilo a mohli jsme zbytek soutěže dolétat. Na těchto závodech jsem se pral o první místo s polským závodníkem Michalem Ruminskim, který měl nakonec trochu víc štěstí a tak jsem skončil na druhém místě.

P1050661_sNa začátku srpna jsme vyrazili do polské ZIelene Gory kde se konaly další závody EAC. Na těchto závodech nám opět počasí moc nepřálo a často se přerušovalo létání z důvodů dešťových přeháněk. Závody v Polsku byly opravdu napínavé až do konce. Bojoval jsem zde opět s polským pilotem Ruminskim. Až do posledního letu mezi námi nebylo rozhodnutu, kdo vyhraje, já jsem bohužel vyrobil zbytečnou chybu a tak jsem skončil na druhém místě a Honza Hofman, který se těchto závodů účastnil také, skončil na pěkném třetím místě.

Z Polska jsme se vrátili domů a účastnili jsme se závodu ve Valašském Meziříčí. Na těchto závodech jsem se docela protrápil a tak z toho nakonec bylo páté místo. Jinak to byl velice povedený a pěkný závod a pořadatelé dokázali zařídit krásné počasí, tak jsem se konečně ohřál po předešlých závodech.

Na začátku září na mě čekal závěrečný závod EAC v Německu. Počasí nám opět moc nevyšlo a tak jsme létali za velmi silného bočního větru a za občasných přeháněk. Já a Michal Ruminski jsme opět mezi sebou bojovali o první místo, nakonec po vyrovnaném souboji jsem skončil druhý a taký jsem si odvezl pohár za celkové druhé místo v seriálu EAC.

eac_2010_v01_small_sNa konci září se konaly poslední závody v kategorii F3M opět v krásném areálu letiště CzechHeaven. Mě na těchto závodech provázela smůla, kdy mi v pátek odešlo jedno servo na křidélku a tak jsem ho musel na rychlo měnit. To mě asi rozhodilo a celý zbytek závodů jsem nebyl ve své kůži a nakonec z toho byl nejhorší výsledek sezony a to až sedmé místo.

Sezona 2010 bylo pro mě velice příznivá a bohatá na úspěchy, nejvíce si cením druhého místa v seriálu EAC a také nesmím zapomenout na pěkné výsledky v českém F3M. Moc bych chtěl poděkovat mým sponzorům za podporu a v neposlední řadě mé rodině, bez které bych to rozhodně nezvládnul.

««« Předchozí text: Uvítání na novém webu + otevírací video Následující text: Noční létání za domem. »»»